Bënë kërdinë me vjedhje në Greqi, arrestohen dy adoleshentët shqiptarë

Diaspora

Bënë kërdinë me vjedhje në Greqi, arrestohen dy adoleshentët shqiptarë

Më: 26 janar 2023 Në ora: 10:46
Foto ilustrim

3 të mitur, dy shqiptarë dhe një grek që kanë kryer disa vjedhje në dyqanet në zonat e Attica-s në Greqi janë arrestuar nga policia Helene.

Në pranga kanë rënë dy shqiptarë, 15 e 17 vjeç dhe një 16-vjeçar grek.

Edhe pse të mitur, mediat shkruajnë se ky grup ka vjedhur të paktën 26 dyqane.

Policia përllogarit se të miturit kanë përfituar në mënyrë kriminale rreth 40 mijë Euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat