Atentat ndaj një 35-vjeçari shqiptar në Greqi - Bota Sot
Atentat ndaj një 35-vjeçari shqiptar në Greqi

Diaspora

Atentat ndaj një 35-vjeçari shqiptar në Greqi

Më: 9 prill 2018 Në ora: 11:41
Foto ilustrim

Një 35-vjeçar shqiptar në Greqi është qëlluar me armë dje pranë Shën Panteleimonit. Sipas mediave greke, shqiptari u plagos në këmbë dhe nuk ka rrezik për jetën.

Atentatori nuk është identifikuar; ai qëlloi dhe u largua. Policia nuk arriti ta arrestojë.

I plagosuri u mor në pyetje nga policia, por emri i tij nuk është bërë me dije.

Autoritetet dyshojnë se ngjarja mund të jetë larje hesapesh ose tentativë vjedhjeje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test