Pse trageti i linjës Durrës-Ankona u nis 3 orë me vonesë ? - Bota Sot
Pse trageti i linjës Durrës-Ankona u nis 3 orë me vonesë ?

Durrësi

Pse trageti i linjës Durrës-Ankona u nis 3 orë me vonesë ?

Më: 27 mars 2019 Në ora: 20:54
Porti

Trageti i linjës Durrës-Ankona është nisur me tre orë vonesë nga porti i Durrësit.

Shkak mësohet se ka qenë fluksi i trajlerave dhe kamionëve që u imbarkuan në traget.

Trageti i linjës Durrës-Ankona duhej të nisej në orën 17.00, po numri i lartë i kamionëve e ka vonuar procesin e kontrollit dhe përpunimit në kohë, duke shkaktuar një vonesë prej 3 orësh.

Burime nga porti detar i Durrësit bëjnë me dije se 86 trajlera i janë nënshtruar procesit të skanimit në pikën doganore të Durrësit gjatë pasdites e mbrëmjes së të mërkurës.

Përballimi i fluksit të mjeteve, veçanërisht kamionëve në kufi mbetet një sfidë teknologjike dhe logjistike.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...