Durrës, fati i keq çon pas hekurave dy bastexhinj

Durrësi

Durrës, fati i keq çon pas hekurave dy bastexhinj

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 11:56
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar në Durrës dhe tre të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë pasi akuzohen se nëpërmjet aparateve të tyre celularë, organizonin aktivitetin e lotarive të palejuara.

Të arrestuarit në lagjen nr. 17 në Durrës janë O. P. 47 vjeç dhe R. D. 24 vjeç si dhe u proceduan penalisht: Dh. B., 33 vjeç, I. K., 40 vjeç dhe N. H., 56 vjeç, të gjithë banues në Durrës.

Po sipas policisë ata janë kapur në flagrancë duke vendosur baste sportive.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat