Shembet pallati në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i vitit 2019

Durrësi

Shembet pallati në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i vitit 2019

Më: 10 janar 2022 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Është shembur në Durrës një pallat 8-katësh, i mbetur i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Pallati në rrugën “Aleksandër Goga” në lagjen nr.18 u shemb rreth orës 14:00, me shpërthim të kontrolluar.

Në total u përdorën 20 kilogramë lëndë eksplozive, ndërsa janë hapur në trupin e tij 700 pika ku janë vendosur fitilat, njofton A2 CNN.

Në vendin ku u krye shpërthimi i kontrolluar, e gjithë zona ishte rrethuar me perimetër të sigurisë. Inspektorët e IKMT-së kishin njoftuar prej disa ditësh banorët e pallatit që të largonin sendet e tyre nga godina dhe të linin hapur dyert e dritaret.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat