Vijon ngordhja e pulave në Durrës, fermat futen në karantinë

Durrësi

Vijon ngordhja e pulave në Durrës, fermat futen në karantinë

Më: 20 mars 2022 Në ora: 18:08
Foto ilustrim

Në stabilimentet e mbarështimit të shpendëve në Durrës, që janë prekur nga sëmundjet infektive, vijon ngordhja e pulave.

Në një prej stabilimenteve në Xhafzotaj të Durrësit ku autoritetet kanë vendosur dhe shiritin e sigurisë duke dëshmuar se fermat janë në karantinë.

Në pjesën e pasme të njërit prej stabilimenteve brenda rrethimit është e dukshme një parcelë toke e rrethuar me shirit ku janë groposur pulat e ngordhura nga sëmundja.

Në komunikimet e para lidhur me ngordhjen masive të pulave në Durrës, autoritetet vendore patën deklaruar se subjektet po përdorin krematoriumet për asgjësimin e pulave të ngordhura, po pamjet dëshmojnë që njëri prej tyre po përdor groposjen në pjesën e pasme të kapanoneve të pulave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat