Shpërthime në fabrikën e gazit në Porto Romano, banorët evakuuohen nga zona

Durrësi

Shpërthime në fabrikën e gazit në Porto Romano, banorët evakuuohen nga zona

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 08:49
Foto ilustrim

Qytetarët raportojnë për disa shpërthime në fabrikën e gazit në Porto Romano të Durrësit. 

Banorët janë larguar nga zona dhe në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëset.

Në këtë fabrikë bëhet mbushja e bombolave të gazit për tregtim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat