I shpallur në kërkim/ 33-vjeçari kapet në portin e Durrësit, i gjenden 9 mijë euro

Durrësi

I shpallur në kërkim/ 33-vjeçari kapet në portin e Durrësit, i gjenden 9 mijë euro

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Një person i shpallur në kërkim për një sërë veprash penale, është arrestuar në kuadër të operacionit policor të koduar “Eurot’.

Bazuar në inteligjencën policore për një shtetas të shpallur në kërkim që do të kthehej nga Italia në Durrës, me traget, kanë organizuar punën dhe në momentin që shtetasi 33 – vjeçari ka zbritur nga trageti, shërbimet e Policisë e kanë vënë në pranga.

33-vjeçarit nga Lushnja, i është caktuar masa e sigurisë “Arrest me burg”, të cilën më 14 shtator.

Dhe, Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë e ka lënë vendimin në fuqi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat