Ujësjellësi i Durrësit nis aksionin në autostradë - Bota Sot
Ujësjellësi i Durrësit nis aksionin në autostradë

Durrësi

Ujësjellësi i Durrësit nis aksionin në autostradë

Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 23:31
Durresi

Ujësjellës Kanalizime Durrës ka nisur kontrollet e bizneseve ne autostraden Durrës-Tiranë për të verifikuar lidhjet që furnizojnë me ujë të pijshëm subjektet private. 

Pronarët e bizneseve duhet të firmosin në një formular vetëdeklarimi nëse kanë ose jo lidhje të paligjshme. Përfaqësues të ujësjellësit i bëjnë thirrje të gjithë abonënteve që kanë probleme  me kontratat e ujit apo mungesën e matësve që të paraqiten pranë zyrave të marredhenieve me klientin për të bërë kërkesë për hapjen e kontratës dhe vendosjen e matësave. 

Pas 1 shkurtit të vitit të ardhshëm, secili abonent që është pa kontratë apo matës uji, do të gjobitet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test