Kryebashkiakut shqiptar i bllokojnë pasaportën! - Bota Sot
Kryebashkiakut shqiptar i bllokojnë pasaportën!

Durrësi

Kryebashkiakut shqiptar i bllokojnë pasaportën!

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 16:13
Kreu i Bashkisë së Rogozhinës, Beqir Nuredini

Abuzimet me pronat në bregdet kanë bërë që Gykata e Durrësit të pranojë caktimin e masës së detyrimit të paraqitjes si dhe të bllokojë pasaportën e kryebashkiakut shqiptar.

Fjala është për kreun e Bashkisë së Rogozhinës Beqir Nuredini, i cili tashmë është vënë nën hetim për abizum me pronat shtetërore dhe shpërdorimin e detyrës. Nën hetim janë dhe 4 persona të tjerë, disa prej të cilëve janë arrestuar.

Gjykata këtë të martë ka vendosur si masë parandaluese, bllokimin e pasaportës së kryebashkiakut, deri në çastin kur hetimet të përfundojnë dhe të nisë procesi gjyqësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test