Shtrëngata shiu, rrugët e Durrësit pushtohen nga ujërat e zeza - Bota Sot
Shtrëngata shiu, rrugët e Durrësit pushtohen nga ujërat e zeza

Durrësi

E mërkurë, 24 tetor 2018

Shtrëngata shiu, rrugët e Durrësit pushtohen nga ujërat e zeza

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 14:22
Foto nga Durresi

Kanë mjaftuar disa minuta rrebesh shiu pas mesdite dhe pothuajse të të gjitha rrugët e Durrësit janë nën ujë.

Në disa kryqëzime e rrugë të qytetit ujërat e zeza kanë dalë në sipërfaqe, duke u përzier me ujërat e larta, e për pasojë kanë pushtuar edhe një pjesë të trotuareve.

Në qytetin bregdetar trafiku paraqitet i rënduar dhe ka vështirësi në qarkullim për këmbësorët. Ndërkohë sipas IGJEUM në çdo qark, në zona të caktuara priten dhe shtrëngata të shkurtra shiu. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test