Zhduket pa lënë gjurmë nëna e një fëmije. Ja emri - Bota Sot
Zhduket pa lënë gjurmë nëna e një fëmije. Ja emri

Durrësi

Zhduket pa lënë gjurmë nëna e një fëmije. Ja emri

Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 21:49
Foto ilustrim

Suzana Hasula, 23 vjeç nga Arapaj e Durrësit, nënë e një fëmijë 6 muajsh është zhdukur në rrethana misterioze mbrëmjen e shkuar.

23-vjeçarja ka alarmuar familjen dhe policinë e Durrësit që e kanë shpallur në kërkim.

Motra e Suzanës ka shpjeguar situatën e rëndë ku ndodhet familja e saj.

Image

Ajo tha se motra ka ikur në orën 22:00 të mbrëmjes së të shtunës, duke lënë në shtëpi fëmijën me gji.

Motra e 23-vjeçares tregoi se ishte kunati, bashkëshorti i motrës që e lajmëroi pasi djali qante me të madhe.

‘Është nënë e një fëmije 6 muajsh. Suzana pas lindjesh ishte shumë e mbyllur dhe nuk dilte nga shtëpia,’ thotë ajo.

Motra e saj tregoi se e takoi paradite e djeshme të motrën dhe ishte shqetësuar pasi Suzana i ishte dukur e mbyllur.

‘Po i jepte gji djalit dhe i thashë a ke hall të të ndihmoj? Çfarë halli ke? Por nuk më foli fare. Lajmërova prindërit në Bulqizë të vijnë ta marrin për ca ditë.

Mbrëmë më tha kunati, tek ty është motra? Jo i thashë.  Dolëm kërkuam deri në tre të natës dhe në 8 të mëngjesit bëmë denoncimin në polici.’

Në fund motra e 23-vjeçares së zhdukur ka një lutje për të gjithë ata që mund ta rastisin Suzanën, duke vënë në dispozicion edhe një numër kontakti.

‘Ju lutemi në qoftëse mundet të na ndihmoni ta beni publike në rast se e ka parë dikush të na  telefonojë tek ky nr.0692776727.’

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...