Po vjen panairi EXPOKOS - Bota Sot
Po vjen panairi EXPOKOS

Ekonomi

Po vjen panairi EXPOKOS

Më: 8 prill 2019 Në ora: 09:08
Panairi EXPOKOS

Panairi Ndërkombëtar EXPOKOS, është ngjarja më e rëndësishme në Ballkanin Perëndimor, që i dedikohet NDËRTIMIT, ENERGJISË, MAKINERISË DHE MBROJTJES E SIGURISË i cili mbahet në Kosovë.

Me mbi 16.000 pjesëmarrës deri më tani, EKSPOKOS-i si panair është bërë vendtakim i rëndësishëm për Ballkanin. Bizneset e vendosura në Ballkan dhe ata që synojnë tregun e Ballkanit tani po takohen në EXPOKOS.

I njohur si "Porta e Ballkanit", takimet B2B në edicionet e kaluara ne panairin EXPOKOS u vlerësuan si më efektive dhe do të vazhdojnë të jenë pjesë përbërëse e panairit edhe ne kete edicion.

Deri më tani ekspozues në panairin EXPOKOS janë kompani nga Maqedonia, Shqipëria, Bullgaria, Greqia, Gjermania, Sllovenia, Italia ndërsa nga Turqia vjen pavijoni i kompanive turke me një hapësirë ekspozuese rreth 300m².

Panairi EXPOKOS organizohet për herën e 18-të dhe mbahet më 16 - 18 prill 2019, Pallati i Rinisë - Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...