Bizneset zvicerane rritin interesimin për investime në Kosovë - Bota Sot
Bizneset zvicerane rritin interesimin për investime në Kosovë

Ekonomi

E premte, 19 tetor 2018

Bizneset zvicerane rritin interesimin për investime në Kosovë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 15:00
Guvernatori Mehmeti tha se sistemi financiar i Kosovës po vazhdon të rrisë aktivitetin e ti

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovë, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim kryetarin e Odës Ekonomike Zvicerano-Kosovare, Stefan Savkany, me të cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në sistemin financiar të Kosovës dhe rolin e tij në mbështetje të zhvillimit dhe rritjes ekonomike të vendit.

Me këtë rast, guvernatori Mehmeti tha se sistemi financiar i Kosovës po vazhdon të rrisë aktivitetin e tij dhe në të njëjtën kohë të ruajë shkallën e lartë të qëndrueshmërisë, duke shërbyer si një promotor i rëndësishëm i zhvillimit të qëndrueshëm ekonomik në vend.

Ndërsa, kryetari i Odës Ekonomike Zvicerano-Kosovare ka shprehur interesim për rritjen e investimeve të Zvicrës në Kosovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test