Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon proces gjyqësor për çiftin Fillon - Bota Sot
Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon proces gjyqësor për çiftin Fillon

Evropë

Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon proces gjyqësor për çiftin Fillon

Më: 11 janar 2019 Në ora: 18:56
François Fillon

Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon një proces gjyqësor përpara gjykatës penale për François Fillon dhe bashkëshorten e tij Penelope në çështjen e hetimeve të dyshuara fiktive të kësaj të fundit dhe fëmijëve të çiftit, bëjnë të ditur burime pranë çështjes, duke konfirmuar një informacion të ”Monde”.

Tashmë i mbetet hetuesit të vendosë për të dërguar ose jo në penale ish-kandidatin e së djathtës në presidencialet e 2017, bashkëshorten e tij si dhe ish-zëvendësin e tij parlamentar Marc Joulaud, gjithashtu nën hetim në këtë çështje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...