Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e kërkojnë britanikët - Bota Sot
Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e kërkojnë britanikët

Evropë

Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e kërkojnë britanikët

Më: 16 janar 2019 Në ora: 12:58
Nathalie Loiseau

Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi sot ministrja franceze e ngarkuar për Çështjet Evropiane, Nathalie Loiseau.

“Në çastin që po flasim kjo është vetëm një hipotezë, sepse May nuk e ka kërkuar asnjëherë”, deklaroi ajo.

”Jo vetëm ajo, por asnjë prej personave pranë saj”, shtoi Loiseau në një intervistë për radion “France Inter”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...