Granatë në oborrin e Ambasadës britanike në Beograd - Bota Sot
Granatë në oborrin e Ambasadës britanike në Beograd

Evropë

Granatë në oborrin e Ambasadës britanike në Beograd

Më: 21 mars 2019 Në ora: 18:04
Ambasada britanike në Beograd

(E plotësuar) - Punëtorët rreth orës 16.00 të ditës së sotme në oborrin e Ambasadës britanike në Beograd gjetën një granatë.

Njësitë kundërdiversion të MPB-së hynë në oborrin e Ambasadës dhe pas kontrollit u konstatua se ishte një predhë me një mburojë pa çakmak, kështu që nuk ka rrezik, transmetojnë mediat serbe.

Predha u dërgua në një vend tjetër dhe do të konfirmohet nëse ai është me origjinë nga Lufta e Parë Botërore ose e Dytë Botërore.

Në vendin e ngjarjes ishte edhe një ekip emergjence.

***

Punëtorët rreth orës 16.00 të ditës së sotme kanë gjetur në oborrin e Ambasadës së Britanisë s ë Madhe në Beograd një granatë, transmetojnë mediat serbe.

Për momentin nuk ka më shumë informacione lidhur me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...