Zvicra goditet nga tërmeti - Bota Sot
Zvicra goditet nga tërmeti

Evropë

Zvicra goditet nga tërmeti

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 10:25
Ilustrim

Rreth orës 02:14 minuta një tërmet ka goditur shtetin e Zvicrës.

Tërmeti, i cili është regjistruar nga EMSC, një organizatë shkencore ndërkombëtare, ka bërë të ditur se shkalla e këtij tërmeti ka qenë 3.0.

Kujtojmë se të martën e kësaj jave Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallë i cili ka shkaktuar edhe viktima dhe dëme të mëdha materiale. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat