Aeroporti i Londrës po pezullon fluturimet tregtare dhe private - Bota Sot
Aeroporti i Londrës po pezullon fluturimet tregtare dhe private

Evropë

Aeroporti i Londrës po pezullon fluturimet tregtare dhe private

Nga: E.B Më: 25 mars 2020 Në ora: 16:35
Aeroporti i Londres

Aeroporti i qytetit te Londrës është duke pezulluar përkohësisht fluturimet tregtare dhe private duke filluar nga e mërkura në mbrëmje.

Zyrtarё nga Aeroporti thonë se pezullimi pritet të zgjasë deri në fund të prillit.

Në një deklaratë, thuhet se vendimi u mor pas udhëzimeve të fundit të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar në përgjigje të shpërthimit të Coronavirus.

I gjithë stafi i tij do të vazhdojë të punësohet nga aeroporti gjatë mbylljes, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat