OSBE: Deri në orën 14:00 kanë votuar mbi 33 për qind e votuesve - Bota Sot
OSBE: Deri në orën 14:00 kanë votuar mbi 33 për qind e votuesve

Evropë

OSBE: Deri në orën 14:00 kanë votuar mbi 33 për qind e votuesve

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Sot po mbahen zgjedhjet parlamentare në Serbi.

Procesi i votimit është lejuar që të zhvillohet edhe në Kosovë për qytetarët serb.

Deri në orën 14:00 sipas Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), e cila po i monitoron këto zgjedhje në Kosovë kanë votuar 32 mijë e 61 votues.

Shprehur në përqindje kanë votuar 33.63 përqind e qytetarëve serb.

Kështu deklaroi zëdhënësi i OSBE-së Jeff Bieley.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat