I riu humb jetën ndërsa praktikonte parkour mbi tren - Bota Sot
I riu humb jetën ndërsa praktikonte parkour mbi tren

Evropë

I riu humb jetën ndërsa praktikonte parkour mbi tren

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 06:55
Ilustrim

Një njëzet vjeçar rumun, banues në Pergine, u gjet i vdekur mbi vagonin e një treni të linjës Valsugana Trento-Primolano.

Sipas hetimeve praprake të aksidentit, i riu vdiq nga një plagë në kokë gjatë praktimit të parkour, disiplina e sportit ekstrem që konsiston në përpjekjen për të kapërcyer pengesat me kërcime në shpejtësi.

Zbulimi tragjik u bë nga dirigjenti i trenit me të mbërritur në Primolano (Vicenza).

Duket se i riu nuk ishte i ri për këtë lloj disipline ekstreme dhe se në të kaluarën ai u përpoq të hipte në çatinë e trenave drejtues.

Pista tjetër e hetimit që po shqyrtohet është se djali në përpjekje për të kaluar nga një vagon te tjetri ka prekur telat e tensionit të lartë dhe e ka zënë korrenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat