Turisti britanik rrëzohet nga ballkoni dhe bie mbi një person, vdesin të dytë - Bota Sot
Turisti britanik rrëzohet nga ballkoni dhe bie mbi një person, vdesin të dytë

Evropë

Turisti britanik rrëzohet nga ballkoni dhe bie mbi një person, vdesin të dytë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 19:52
Foto ilustrim

Një shtetas i Britanisë ka vdekur në Spanjë pasi që kishte rënë nga ballkoni i një hoteli.

Ai ka rënë përmbi një person tjetër duke shkaktuar edhe vdekjen e tij në orët e hershme të së dielës.

Policia në qytetin e Malagas ka thënë për mediet britanike se ishin duke “hetuar” vdekjen e dy personave në Marbella, pasi që “njëri prej tyre ra përmbi tjetrin, duke e shkaktuar vdekjen edhe të personit tjetër”.

Ministria e Punëve të Jashtme ka thënë për BBC-në se “po përkrahte familjen e britanikut pas vdekjes së tij në Spanjë”.

Një zëdhënës për Ministrinë tha se zyrtarët britanikë ishin në kontakt me policinë lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat