Çadra e shezlongë në ajër, pushuesit përleshen ashpër me policinë - Bota Sot
Çadra e shezlongë në ajër, pushuesit përleshen ashpër me policinë

Evropë

Çadra e shezlongë në ajër, pushuesit përleshen ashpër me policinë

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 18:29
Pamje nga sherri

Një sherr masiv është shënuar në një plazh të Belgjikës.

Dhjetëra burra në Blankenberge janë përl eshur me sende të forta, me policinë dhe rojet bregdetare. Shkak i sherrit raportohet se kanë qenë thirrjet e një roje bregdetare, i cili i ka kërkuar pushuesve të mos futen grup në ujë, për shkak të masave antiCovid.

E pas kësaj, pushuesit janë përl eshur ash për me rojet dhe policët, duke hedhur në drejtim të tyre, çadra plazhi e shezlongë. Ndërsa policia është kundërpërgjigjur duke arrestuar dhjetëra persona .

“Pashë papritur një grup njerëzish duke u përl eshur me njëri-tjetrin. Çadra, e shezlongë fluturonin në ajër. Nuk e di se përse filloi zënka”, u shpreh një dëshmitare.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme…

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat