Mbi 85 mijë viktima nga COVID-19 në Gjermani

Evropë

Mbi 85 mijë viktima nga COVID-19 në Gjermani

Më: 11 maj 2021 Në ora: 10:07
Ilustrim

Mbi 85 mijë persona kanë vdekur nga COVID-19 në Gjermani, sipas Institutit Robert Koch.

Gjatë 24 orëve të fundit Gjermania ka regjistruar 283 viktima duke e quar numrin e përgjithshmë në 85 mijë e 112, shkruan CNN.

Po ashtu Gjermania regjistroi 6 mijë e 125 raste të reja me koronavirus teska numri i pëgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 3 milionë e 533 mijë e 376.

Vaksinimi është rritur, me 32.8 përqind të popullsisë të vaksinuar me të paktën një dozë dhe 9.4 përqind të popullsisë të vaksinuar plotësisht, sipas Ministrisë Gjermane të Shëndetësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat