2188 raste të reja me COVID-19 dhe 56 vdekje, 677 të intubuar në Greqi

Evropë

2188 raste të reja me COVID-19 dhe 56 vdekje, 677 të intubuar në Greqi

Më: 14 maj 2021 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2188 raste të reja dhe 56 vdekje, ndërsa në intubim për shkak të situatës së rënduar nga COVID-19 janë 677 pacientë.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 373.881 (rritja ditore + 0.6%), nga të cilët 51.2% janë burra.

Prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 11,322 vdekje, 95.2% kishin një sëmundje tjetër ose ishin mbi 70 vjeç.

Shumica e numrit të rasteve të regjistruara brenda një dite u shënua më 30 Mars 2021 me 4340 të infektuar.

Gjithashtu, numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24-orëshe u regjistrua të shtunën 28 Nëntor 2020, 121 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat