Johnson: Takimi me Biden solli një frymë të re në marrëdhëniet e përbashkëta

Evropë

Johnson: Takimi me Biden solli një frymë të re në marrëdhëniet e përbashkëta

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 23:55
Boris Johnson dhe Joe Biden

Një frymë e re në marrëdhëniet e përbashkëta.

Kështu komentoi kryeministri britanik, Boris Johnson, në fund të bisedës së gjatë që bëri me presidentin amerikan Joe Biden.

Në fund të takimit, Johnson tha se “u arrit një dakordësi e përbashkët” midis Londrës, Brukselit dhe Uashingtonit, për të mbrojtur paqen në Irlandën e Veriut pas tensioneve të shkaktuara nga Brexit.

“Të gjitha palët ranë dakord se është e rëndësishme të sigurohet një ekuilibër me procesin e paqes dhe unë jam optimist që ne mund ta arrijmë atë”, theksoi Johnson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat