Lëkundje tërmeti në ishullin e Kretës, ja sa ishte magnituda

Evropë

Lëkundje tërmeti në ishullin e Kretës, ja sa ishte magnituda

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 07:48
Foto ilustrim

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në ishullin e Kretës, në Greqi.

Mediet fqinje raportojnë se lëkundja ka qenë me madhësi 4.1 të shkallës rihter dhe është regjistruar në orën 03:35 me orën greke.

Tërmeti është regjistruar në një zonë deti, në veriperëndim të Heraklion, sipas Institutit Gjeodinamik.

Lëkundja ka qenë me një thellësi fokale prej 65.2 kilometra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat