Shpërthim i vullkanit, llava përpin shtëpitë në Ishujt Kanarie

Evropë

Shpërthim i vullkanit, llava përpin shtëpitë në Ishujt Kanarie

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 19:42
Foto

Ishujt Kanarie janë të sigurta dhe mund të vizitohen, por shpërthimi i vullkanit sipas ministres është një “spektakël i paparë”.

Madje këtë e mbështet fuqishëm edhe një ministre tjetër, ajo e Turizmit, Maria Reyes Maroto, gjatë një konference për media.

Megjithatë pamjet amatore të publikuara në rrjete sociale tregojnë një pasqyrë krejt tjetër – ku llava e vullkanit përpin shtëpitë dhe gjithçka që i del përpara.

Një video shfaq momentin kur zjarrfikësit largohen nga llava duke u ndjerë të pafuqishëm përballë saj, e kjo llavë shkatërronte një lagje – ku pak minuta më herët banorët ishin evakuuar për arsye sigurie. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat