Mbretëreshën Elizabeth e “tradhton” mikrofoni, kritikon liderët botërorë për krizën klimaterike

Evropë

Mbretëreshën Elizabeth e “tradhton” mikrofoni, kritikon liderët botërorë për krizën klimaterike

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 14:47
Mbretëresha Elizabeth

Mbretëresha Elizabeth është shprehur e irrituar nga udhëheqësit botërore që flasin për ndryshimet klimaterike por më pas nuk bëjnë asgjë për të adresuar krizën

Monarkia angleze u “tradhëtua” nga një mikrofon që u la i hapur ndërsa po fliste me Camilla-n.

Mbretëresha, e cila do të marrë pjesë në konferencën e 26 -të të Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike, COP26 , në Glasgow, Skoci, bëri këtë koment në asamblenë Uellsiane në Cardiff.

“A nuk është e pabesueshme? Unë vazhdoj të dëgjoj për COP. Unë ende nuk e di se kush do të vijë. Ne dimë vetëm për njerëzit që nuk vijnë…është vërtet irrituese kur flasin, por ata nuk bëjnë asgjë.”, tha 95-vjeçarja teksa fliste me Camilla, gruan e djalit të saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat