Mbi 115 milionë vaksina kundër koronavirusit janë dhënë në Turqi

Evropë

Mbi 115 milionë vaksina kundër koronavirusit janë dhënë në Turqi

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 07:25

Turqia ka administruar mbi 115.16 milionë doza të vaksinave kundër COVID-19 që kur nisi imunizimin në janar, sipas shifrave zyrtare të publikuara të shtunën.

Mbi 55.14 milionë njerëzve u është dhënë doza e parë e vaksinës dhe më shumë se 48.04 milionë janë vaksinuar plotësisht.

Turqia gjithashtu ka dhënë doza të treta përforcuese për më shumë se 10.94 milionë njerëz.

Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 26 mijë e 217 raste të reja, 217 vdekje dhe 27 mijë e 663 shërime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat