Fjalimi i Mbretëreshës, më i ndjekuri në ditën e Krishtlindjes

Evropë

Fjalimi i Mbretëreshës, më i ndjekuri në ditën e Krishtlindjes

Më: 27 dhjetor 2021 Në ora: 08:57
Mbretëresha

Fjalimi i Mbretëreshës ishte programi më i ndjekur në ditën e Krishtlindjes, duke mposhtur Strictly Come Dancing dhe Call the Midwife.

Rreth 7.4 milionë shikues në BBC dhe 1.7 milion shikues në ITV u akorduan teksa Mbretëresha mbajti fjalimin e saj për Krishtlindje që nga vdekja e princit Philip në prill të këtij viti.

Transmetimi, i cili ishte rreth 10 minuta dhe ishte një nga fjalimet më emocionale që ka mbajtur ndonjëherë ajo, e pa atë të reflektonte mbi ngjarjet e vitit, duke përfshirë humbjen e bashkëshortit të saj dhe ndikimin e vazhdueshëm të pandemisë së koronavirusit.

Në fjalimin prekës, ajo tha se ‘mungon një e qeshur e njohur’ gjatë sezonit festiv të këtij viti’, shkruan DailyMail.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat