Erdogan shërohet nga COVID-19, por jo edhe gruaja e tij

Evropë

Erdogan shërohet nga COVID-19, por jo edhe gruaja e tij

Më: 10 shkurt 2022 Në ora: 23:33
Rexhep Tayyip Erdogan me gruan e tij

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, i cili doli të shtunën pozitiv me COVID-19, është shëruar, teksa ka rezultuar negativ.

Erdogan falënderoi mjekët dhe gjithë personat që u lutën nga mbarë bota për shëndetin e tij dhe bashkëshortes së tij.

“Falë Zotit, testet që kemi bërë këto dy ditët e fundit kanë rezultuar negative. Dëshiroj të shpreh mirënjohjen time për vëllezërit dhe motrat e mia që na mbështetën me lutjet dhe mesazhet e tyre të bukura nga i gjithë vendi dhe bota gjatë këtij procesi”.

Mes tjerash, ai bëri të ditur se Zonja e Parë e Turqisë, Emina Erdogan, e cila gjithashtu rezultoi pozitive, ka ende simptoma të lehta të virusit.

“Edhe gruaja ime, Emine Erdogan, vuan nga kjo sëmundje me simptoma shumë të lehta. Shpresoj që testet e saj të dalin negative së shpejti,” ka thënë Erdogan në Twitter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat