“E tregonte vdekjen e vajzës si përrallë”/ Dëshmia e mikut të Daskalakis: Mund t’i ket vrarë sepse…

Evropë

“E tregonte vdekjen e vajzës si përrallë”/ Dëshmia e mikut të Daskalakis: Mund t’i ket vrarë sepse…

Më: 13 prill 2022 Në ora: 14:22
Roula Pispirigou me vajzat e saj

Një tjetër dëshmi ka dalë në dritë për vrasjen e tre-fishtë të fëmijëve në Greqi, ky e dyshuara kryesore është nëna e vajzave, Roula Pispirigou.

Një mik i Manos Daskalakis, që njihte mirë edhe gruan e tij, ka folur në televizionin ANT1 dhe ka thënë se ajo e ka bërë gjithçka vetëm për Manos.

Protothema.gr shkruan se ai ka treguar se Manos donte të divorcohej nga Roula por i vinte keq për të dhe se kjo e fundit, mund të ketë bërë gjithçka vetëm për ta rikthyer atë.

“Mendoj se ajo e bëri vetëm për të rikthyer Manosin, për të ndjerë keqardhje për të, sepse Manos më kishte thënë që do të divorcohej por nuk mundej se i vinte keq për të. Ajo i kishte thënë se ka kaluar një kancer dhe pas humbjes së fëmijës nuk mund ta linte sepse i vinte keq”, tha fillimisht ai.

Miku i çiftit foli edhe për mënyrën sesi Roula Pispirigou e tregonte vdekjen e fëmijëve të saj, duke thënë: “Ajo fliste për vdekjen e Malenës sikur të kishte lexuar një përrallë”.

Më pas ai ka shprehur një opinion personal duke thënë: “Mendoj se ka bërë gjithçka për Manos. Unë kisha shkuar vetëm te varri i Iris, te ai i Xheorxhinës nuk shkova. E kuptova që ajo e kishte bërë. Nuk e shihja dot përballë meje.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat