Vjenë: Treni del nga binarët, vdes një person

Evropë

Vjenë: Treni del nga binarët, vdes një person

Më: 9 maj 2022 Në ora: 21:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një person ka vdekur sonte kur një tren pasagjerësh doli nga binarët pranë Vjenës, njofton Kryqi i Kuq.

Dy persona të tjerë u lënduan rëndë dhe 11 të tjerë morën plagë të lehta, tha një zëdhënës i Kryqit të Kuq.

Aksidenti ka ndodhur në jug të kryeqytetit austriak, në zonën e qytetit të Muenchendorf.

Për momentin nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat