Von Cramon shkon në Beograd, do të takohet me Vuçiqin

Evropë

Von Cramon shkon në Beograd, do të takohet me Vuçiqin

Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:59
Viola von Cramon

Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, do të shkojë të hënën në Beograd.

Në këtë vizitë, ajo do ta takojë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raportojnë mediat serbe.

Sipas tyre, tema kryesore e bisedës do të jetë integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Evropë si dhe procesi i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat