Rusia akuzon Britaninë e Madhe për "provokim të qëllimshëm"

Evropë

Rusia akuzon Britaninë e Madhe për "provokim të qëllimshëm"

Nga: A.SH Më: 16 gusht 2022 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

Ministria ruse e mbrojtjes ka pretenduar se Britania ka kërkuar leje që avioni i saj spiun RC-135 të fluturojë mbi Rusi, një lëvizje që ajo e quajti "një provokim i qëllimshëm".

Ministria shtoi se forcat ajrore ruse ishin ngarkuar të parandalonin çdo shkelje të hapësirës ajrore ruse, përcjell Bota sot.

Kjo ende nuk është konfirmuar nga ministria britanike e mbrojtjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat