Zelensky: Rusia duhet të tërheqë trupat përpara se të arrihet marrëveshja e paqes

Evropë

Zelensky: Rusia duhet të tërheqë trupat përpara se të arrihet marrëveshja e paqes

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 22:29
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka përjashtuar një marrëveshje paqeje me Rusinë nëse Vladimir Putin nuk tërheq trupat e saj nga Ukraina.

Duke folur pas bisedimeve me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres në Lviv, Zelensky u tha gazetarëve se ishte:

”Shumë i befasuar kur dëgjoi nga lideri turk se Rusia ishte “gati për një lloj paqeje”.

“Së pari duhet të largohen nga territori ynë dhe më pas do të shohim”, ka deklaruar Zelensky.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat