​Kryeministri spanjoll Sanchez rezulton pozitiv me COVID-19

Evropë

​Kryeministri spanjoll Sanchez rezulton pozitiv me COVID-19

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 14:12
Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez rezultoi pozitiv me Covid-19, sipas asaj që ai vetë njoftoi.

“Këtë mëngjes u testova pozitiv”, shkroi ai në Twitter.

“Unë do të vazhdoj të punoj, por me masa më të forta paraprake”, shtoi Sanchez.

Kryeministrit iu desh të anulonte axhendën e tij publike, e cila përfshinte angazhime në lidhje me partinë e tij socialiste, PSOE, në Barcelonë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat