BE i jep goditjen e fortë Rusisë me vendimin e fundit, ja lajmi i mirë për Ukrainën

Evropë

BE i jep goditjen e fortë Rusisë me vendimin e fundit, ja lajmi i mirë për Ukrainën

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 14:01
Ursula von der Leyen

“Komisioni Europian ka ofruar 2.5 miliardë euro shtesë për Ukrainën.

Ne po planifikojmë të miratojmë edhe 18 miliardë euro për vitin 2023, për rindërtimin e shpejtë të Ukrainës.”

Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen në një mesazh në Twitter.

“Ne do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën për aq kohë sa të jetë e nevojshme”, theksoi ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat