Pas Turqisë, tërmeti godet edhe Greqinë - ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Evropë

Pas Turqisë, tërmeti godet edhe Greqinë - ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka goditur Greqinë ditën e sotme, konkretisht në Sithonia në Halkidiki.

Mediat, duke cituar autoritetet vendase bëjnë me dije se epiqendra e saktë e tërmetit ka qenë 12 km në jugperëndim të Ormylia Halkidiki.

Kujtojmë se Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm ditën e djeshme në kufi me Sirinë.

Ndërkohë që deri tani numri i viktimave ka kaluar më shumë se 5 mijë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat