Gazetarja e BBC dëshiron të përqafojë Zelenskyn gjatë konferencës, reagimi i presidentit bëhet viral

Evropë

Gazetarja e BBC dëshiron të përqafojë Zelenskyn gjatë konferencës, reagimi i presidentit bëhet viral

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 14:26
Volodymyr Zelensky dhe gazetarja e BBC

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ndodhet në Bruksel ditën e sotme.

Së bashku me kryeministrin britanik, Rishi Sunak ai mbajti një fjalim para liderëve të BE-së.

Një moment i veçantë që ka shkaktuar dhe të qeshura në sallë, ishte kur një gazetare e BBC ka kërkuar një përqafim nga presidentit ukrainas, por në fund hezitoi.

Mirëpo përballë këtij hezitimi, Zelensky e mirëpriti si ftesë dhe shkoi i pari për t’i dhënë një përqafim të ngrohtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat