Kremlini: SHBA dhe Europa do të lodhen nga lufta në Ukrainë

Evropë

Kremlini: SHBA dhe Europa do të lodhen nga lufta në Ukrainë

Më: 2 tetor 2023 Në ora: 14:16
Dmitry Peskov.

Rusia duket se po vë bast se SHBA dhe Europa do të lodhen nga lufta në Ukrainë, sipas një deklaratë të zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry Peskov.

SHBA dhe Europa do të lodhen nga lufta në Ukrainë, por Uashingtoni do të vazhdojë të përfshihet drejtpërdrejt në konflikt, tha ai.

Peskov komentoi gjithashtu miratimin e një projektligji nga Kongresi Amerikan për financimin pa përfshirë ndihmën për Ukrainën.

Sipas zëdhënësit të Kremlinit, Rusia beson se lodhja e luftës në Perëndim do të çojë në një ndarje të opinionit publik për konfliktin ukrainas.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat