Tërmet i fuqishëm godet Malin e Zi, dridhjet ndihen edhe në Kroaci

Evropë

Tërmet i fuqishëm godet Malin e Zi, dridhjet ndihen edhe në Kroaci

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 12:10
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter tronditi Malin e Zi dhe Italinë.

Ai u ndie edhe në të gjithë Kroacinë.

Sipas informacioneve të EMSC, epiqendra ishte në detin Adriatik.

Ajo ishte 150 kilometra nga Podgorica dhe 103 kilometra nga Bari italian.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat