40-vjeçari bie nga shkëmbi “Mission Impossible” në Norvegji

Evropë

40-vjeçari bie nga shkëmbi “Mission Impossible” në Norvegji

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

Një 40-vjeçar ka vdekur pasi ka rënë nga një shkëmb 604 metra i lartë në Norvegji, që u shfaq në filmin “Mission Impossible”.

Shkëmbi Preikestolen, i njohur si “Pulpit Rock” është një shkëmb në Norvegjinë jugperëndimore me pamje nga Lysefjord. Është një nga shëtitjet malore më të famshme të Norvegjisë dhe ka më shumë se 300,000 vizitorë në vit.

Autoritet lokale thanë se burri po udhëtonte vetëm dhe u gjet me telefonin dhe letërnjoftimin e tij.

“Policia po heton rastin si një aksident në vjeshtë”, thanë autoritetet për CNN. “Nuk kemi asnjë supozim se ka ndodhur ndonjë gjë kriminale”.

Dy dëshmitarë u morën në pyetje të hënën, duke përfshirë një person që e pa incidentin, i cili tha se 40-vjeçari rrëshqiti dhe u rrëzua.

Ky shkëmb u përdor si një vend xhirimi “Mission: Impossible – Fallout” për një sekuencë aksioni në fund të filmit 2018, ku dy personazhet qendrore të filmit bien nga shkëmbi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat