Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët - Bota Sot
Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

Më: 15 prill 2018 Në ora: 18:50
Recep Tayyip Erdogan

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në një fjalim në mbledhjen e zakonshme të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK) në Stamboll, Erdogan tha se deri më sot, në Turqi janë sjellë 80 terroristë të FETO-s.

“Do t'i ndjekim edhe tjerët”, tha Erdogan, duke shprehur bindjen për sjelljen në Turqi edhe të liderit të FETO-s, Fetullah Gylen.

“Ti, që aktualisht ndodhesh në Pennsylvania, do të vish gjithashtu”, shtoi më tej presidenti turk.

Kohë më parë, zyrtarët e inteligjencës turke, sollën në Turqi tre pjesëtarë të lartë të FETO-s, të cilët ishin kapur gjatë një operacioni antiterrorist në Gabon të Afrikës, ndërsa gjatë muajit mars nga Kosova në Turqi u dërguan edhe gjashtë pjesëtarë të lartë të FETO-s, të cilat u kapën pas një operacioni të Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës (MIT) në bashkëpunim me inteligjencën kosovare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test