Hamnei e quan Izraelin kancer, reagon Merkel - Bota Sot
Hamnei e quan Izraelin kancer, reagon Merkel

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Hamnei e quan Izraelin kancer, reagon Merkel

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 20:46
Hamnei- Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dënuar sot mesazhin e kreut të lartë iranian, ajatollah Ali Hamnei, se Izraeli është një "kancer" që duhet hequr dhe premtoi të intensifikojë presionin e Teheranit për të reduktuar ndikimin e tij ushtarak në rajon.

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dënuar sot mesazhin e kreut të lartë iranian, ajatollah Ali Hamnei, se Izraeli është një "kancer" që duhet hequr dhe premtoi të intensifikojë presionin e Teheranit për të reduktuar ndikimin e tij ushtarak në rajon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test