Qëllohen me armë zjarri 5 tifozë në Suedi - Bota Sot
Qëllohen me armë zjarri 5 tifozë në Suedi

Evropë

E hënë, 19 nëntor 2018

Qëllohen me armë zjarri 5 tifozë në Suedi

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 22:36
Mediat lokale raportojnë se agresori përdori një armë gjysmë automatike. Policia e ka izoluar zonën dhe ka nisur kërkimin për agresorin.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Malmo të Suedisë menjëherë pas fitores së Kombëtares së tyre nordike ndaj Koresë së Jugut.

Një person hapi zjarr rreth orës 21:00 përpara një kafeneje, në kulmin e festimeve të tifozëve, ku nga të dhënat e para raportohet për 5 persona të plagosur nga të cilët 3 janë në gjendje të rëndë.

Mediat lokale raportojnë se agresori përdori një armë gjysmë automatike. Policia e ka izoluar zonën dhe ka nisur kërkimin për agresorin.

“Ne kemi mbyllur zonën dhe po kryejmë intervista dhe do të intervistojmë ata që janë të lënduar nëse ata mund ose janë të gatshëm të flasin”, tha një zëdhënës i policisë.

Policia tha se nuk ka asnjë arsye për t’u alarmuar, ndërsa sa i përket motiveve të ngjarjes nuk dha asnjë koment.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test