Vuçiq iu ofron femra serbe biznesmenëve turq - Bota Sot
Vuçiq iu ofron femra serbe biznesmenëve turq

Evropë

Vuçiq iu ofron femra serbe biznesmenëve turq

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 21:59
Vuçiq dhe Erdogan

Shteti turk ka investuar jo pak në Serbi. Së fundi është duke u ndërtuar fabrika e tekstilit ‘Eurotay’ ku pritet të punësohen një numër të madh të grave nga të gjitha moshat.

Presidenti serb, Aleksandër Vucic në fjalën e tij para të pranishmëve gjatë vizitës që i bëri fabrikës në fjalë ditë më parë, dëgjohet duke i joshur investitorët turq me femra serbe.

‘Ju turqit që po kujdeseni për investimet në Serbi, kujdesuni edhe për gratë tona… dhe kujdesuni mirë për to’, dëgjohet duke thënë Vucic.

Fabrika e tekstilit “Eurotay”, e cila është duke u ndërtuar në Adran pranë Kralevës, do të punësojë 2.500 vetë dhe pritet të hapet në prill 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...