Bursat botërore shënojnë ngritje në prag të vendimit të Kongresit për Obamacare - Bota Sot
Bursat botërore shënojnë ngritje në prag të vendimit të Kongresit për Obamacare

Financa

Bursat botërore shënojnë ngritje në prag të vendimit të Kongresit për Obamacare

Më: 23 mars 2017 Në ora: 17:25
ilustrim

Aksionet në bursat botërore të enjten kryesisht shënuan ngritje, në pritje të vendimit të Kongresit amerikan për reformat në sistemin e mbrojtjes shëndetësore.

Shumica e bursave aziatike dhe evropiane ka evidentuar kërcim të aksioneve, pasi investuesit përcollën rikuperimin i cili pasoi të mërkurën në Wall Street, transmeton agjencia France Press.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat