Demolli: Shpresoj të vazhdoj sa më gjatë

Formula 1

Demolli: Shpresoj të vazhdoj sa më gjatë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 14:54
Demolli: Shpresoj të vazhdoj sa më gjatë

Me fitoren e së dielës në garën “Zymi 2022”, Gazmend Demolli është konfirmuar si kampion në plasmanin e përgjithshëm të disiplinës malore.

Demolli me Radicall SR8 LM e ka dominuar në mënyrë absolute kampionatin.

“Ka qenë një kampionat interesant, me gara cilësore, rivalitet e momente emocionale. Gjithsesi që ka pasur edhe vështirësi. Për mua ishte e hera e parë që garova me Radicall dhe natyrisht që duhej pak kohë për t’u përshtatur. Megjithatë, jam i kënaqur me të arriturat e sivjetme dhe shpresoj që në të ardhmen të kem rezultate edhe më të mira”, është shprehur Demolli për Faqen zyrtare të FASK-ut.

Përveç në kampionatin vendor, Gazi ka pasur rezultate të mira edhe në FIA CEZ, ku aktualisht është i pari në CN-E2-SC CEZ Hill Climb 2022.

“Sivjet kemi marrë pjesë në disa gara ndërkombëtare, shtigje në të cilat kam garuar për herë të parë. Ka qenë përvojë shumë e mirë dhe pavarësisht faktit që ndonjëherë kam pasur probleme teknike, jam i kënaqur me rezultatet që i kam arritur”, ka thënë anëtari i Prishtina Racing Team.

Sigurisht që për të arritur deri këtu nuk ka qenë aspak e lehtë. “Auto sporti është sfidë aspak e lehtë dhe ka kosto mjaft të lartë. Përveç aspektit financiar, na merr edhe shumë kohë, duke mos pasur shumë mundësi t’u përkushtohemi familjeve tona, biznesit dhe obligimeve tjera. Mirëpo, pasioni i madh bën që të jemi me këtë sport dhe shpresoj të vazhdoj sa më gjatë”, ka shtuar Demolli, i cili vazhdimisht i falënderon familjen, sponsorët, shokët dhe të gjithë ata që e kanë përkrahur gjatë gjithë kohës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat